1. 12. Iva

Zítra: Blanka
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Soutěž "O NEJLEPŠÍ LÍŠTĚNSKEJ GULÁŠ 2016"

Datum konání: 27. 8. 2016

Propozice k soutěži ke stažení: Propozice - guláše Líšná 2016.docx

 

 

Guláše 201629072016_0001.jpg

 


Publikováno 8. 8. 2016 16:20

Sběr vršků z PET lahví

Datum konání: 22. 6. 2016

Rádi podpoříme dobrou věc...ve spolupráci se spolkem Mapaj Přerov o.s., zřizujeme na úřadě sběrné místo vršků z PET lahví. Tyto vršky pak budou spolkem Mapaj Přerov předány hendikepovaným dětem, jejichž rodiče za vršky získají finanční prostředky.
Vršky můžete nosit na úřad průběžně. Až bude nasbírané dostatečné množství, budou předány do Mapaje.

 
http://mapajprerov.cz/category/pomahame/

Publikováno 22. 6. 2016 10:30

28.5.2016 - Kácení máje 2016 - jaké to bylo?

Datum konání: 28. 5. 2016

DSC01390.JPG

Kdybychom měli psát o kácení májky v Líšné knihu, mohla bych říct, že včera byly dopsány její poslední řádky.... Na areálu Trávníky není po proběhlé akci ani památky. Co zůstane, bude jen pár fotografií, videozáznamů a v hlavě aktérů a účastníků mnoho vzpomínek na to, jaké to bylo.

A jaké to bylo? Tak jako několik ročníků před tím, začínají přípravy na kácení májky již v časném jaře. Nebylo tomu jinak ani letos, plánovalo se a vymýšlelo. Jediné, co bylo jakýmsi překvapením, bylo počasí. Počasí, na kterém stojí úspěch akce. Letos nám to nedala vůbec zadarmo a řádně nás napínalo až do poslední chvíle. Ale napínání stálo za to a v sobotu jsme se probudili do krásného a slunného dne. A tak nestálo nic v cestě tomu, aby se akce mohla uskutečnit.

Májový průvod vyrazil ve 14 hodin ze Záhuličí v doporovodu Moravské Veselky. Na areálu Trávníky se předvedly a představily všechny masky a šlo se na věc... V programu odpoledne vystoupily děti z naší mateřské školky. Bohužel, jak to tak bývá, nikdy není nic dokonalé a zrovna dětem se do vystoupení vloudila technická chybička. Píšničky nechtěly hrát. Děti to ale naprosto neodradilo a s výkonem hodným profesionálů si to prostě odzpívaly samy. Byli skvělé a šikovné a zaslouženě byly odměněny velkým potleskem.

Po vystoupení mateřské školky se areálem nesly lidové tóny a mohli jste shlédnout nápadité a hezké vystoupení folklorního souboru z Dřevohostic. Bylo na ně krásné podívání, jen co je pravda. Až mi bylo líto, že se tradice krojů a konání různých folklorních tradic v našem kraji nedochovala v takové míře, jak je tomu třeba na jižní Moravě.

No a pak přišlo na řadu samotné kácení májky. Abychom dodrželi tradici předchozích ročníků i letos jsme se snažili připravit veselou scénku pod májkou....tentokrát nám inspirací byl znak obce Líšná, v níž má hlavní místo krásný kohout. Scénka měla název: "Jak začíná den líštěnského kohouta". Myslím, že dílo se povedlo a mělo mezi návštěvníky úspěch. Zde bych chtěla ocenit kreativitu při výmýšlení kostýmů, kterou předvedla Vendula Hluzinová a také všechny herce této scénky, kteří se do této "blázniviny" dali přemluvit. Díky patří Venduli a Gábince Hluzinové, Magdě Hluzinové, Andrejce Leskovjanové, Kamčovi Jurčíkovi a Honzovi Vinklárkovi.

Veselosti se odbyly a přišlo na řadu samotné kácení májky. O to se postaral náš nejlepší dřevorubecký tým "Pospíšil a syn". Chlapi předvedli profesionální zásah a májka se skácela k zemi přesně tam, kam ukázali :-).

Pro letošního lovce špičky májky byla připravena sladká odměna z dílny Moniky Minářové, v podobě nádherného májového dortíku. Jak už to tak ale někdy bývá, těch výherců špičky májky bylo najednou hned několik. A tak se o sladkou výhru museli jednoduše podělit.

A co říct dál, jedli jsme, pili jsme a tancovali. Děti měly příležitost se vyřádit na nové trampolíně (tady musím říct, že nejen děti), také na skákacím hradu, dále byly připraveny křídy na malování a taky bublifukové překvapení. K dispozici byl také koňmi tažený vůz z ranče Pinto z Líštěnského mlýna. Takže zábavy a vyžití bylo až dost. Doufáme, že Vám všem u nás bylo dobře. Počasí nám přálo a bouřka se nám vyhýbala opravdu až do ranních hodin. Počasí na nás myslelo dokonce i s úklidem. Ranní déšt umyl stoly, parket a úklid pak byl hned o něco jednodušší :-).

Na závěr bych ráda poděkovala všem sponzorům tohoto odpoledne, jimiž byli: Pivovar Zubr Přerov, a.s., Lesy pod Hostýnem s.r.o., Strabag a.s., Subtera a.s., Minářová Monika, Tomčík Ladislav - Jídelna Žerotín, Tomčík Ladislav - Dřevovýroba. Díky jim všem byl program odpoledne zajímavější a pestřejší.

A ještě jedno díky, to NEJVĚTŠÍ, jako vždy, patří všem těm, kteří se starali o to, aby se návštěvníci akce u nás měli dobře. Děkuji všem, co se jakýmkoliv způsobem podíleli na tom, aby se akce podařila a byla úspěšná.

Doufám, že se nám to podařilo.

Náš příběh tedy skončil a nedá mi to a musím říct, že dál je na Vás všech, jestli bude dál pokračovat.

H. Jurčíková

FOTOGALERIE: ZDE 
Autor fotografií: ROMANA POSPÍŠILOVÁ


Publikováno 30. 5. 2016 12:00

Kácení máje - pozvánka

Datum konání: 28. 5. 2016

plaktdruh-002.jpg


Publikováno 9. 5. 2016 16:47

Informace pro plátce daní Finančnímu úřadu ČR

Datum konání: 1. 5. 2016 - 31. 5. 2016

FÚ - platba daní 002.jpgFÚ - platba daní 001.jpgFÚ - platba daní 003.jpg


Publikováno 6. 5. 2016 10:11

Vítání občánků obce Líšná

Datum konání: 1. 5. 2016

Dnešní  den měl v Líšné ještě o trošku více svátečnější nádech, než je pro svátek 1.5. dané. Po několika letech se v Líšné opět uskutečnilo vítání občánků obce Líšná. Do obce se vítalo celkem sedm dětí. Děti byly přivítány starostkou obce a své místo ve slavnosti mělo i krásné vystoupení kantorek a dětí z MŠ Včelka. Dále se pokračovalo zapisováním do pamětní knihy obce, předáváním dárečků dětem a maminkám a také fotografováním.
Celé odpoledne se neslo v klidném a pohodovém duchu, o čemž svědčí i to, že všechny děti byly po celou dobu obřadu hodné a neukápla ani malá slzička z důvodu dětské nespokojenosti :-).
Děkujeme všem hostům dnešního odpoledne za účast a ještě jednou všem dětem přeji jen to nejlepší do jejich budoucích životů.

Fotogalerie - vítání občánků

DSC01220.JPGDSC01213[1].JPGDSC01248.JPG


Publikováno 1. 5. 2016 18:52

Ročenka obce Líšná - ke stažení

Datum konání: 12. 1. 2016

 

Ročenka obce Líšná 2015 - ke stažení ZDE


Publikováno 12. 1. 2016 10:47

Máte evidovánu adresu trvalého pobytu na adrese sídla ohlašovny- změna od 1.1.2016

Datum konání: 6. 1. 2016

 

INFORMACE PRO OBČANY ČESKÉ REPUBLIKY

Vytvořilo Ministerstvo vnitra, odbor správních činností, 2015

Máte evidovánu adresu trvalého pobytu na adrese sídla ohlašovny?

Od 1. 1. 2016 jsou pro Vás ukládána oznámení o uložení zásilky a výzvy s poučením na ohlašovně, v jejímž správním obvodě máte hlášen trvalý pobyt.

Uložením oznámení o uložení zásilky a výzvy s poučením na vhodném místě v sídle ohlašovny jsou po uplynutí lhůty deseti dnů splněny podmínky fikce doručení; desátým dnem se považuje písemnost za doručenou.

Upozorňujeme, že i nepřevzatá písemnost nabude právní moci a stane se tak vykonatelnou. Nevyzvednutí písemnosti adresátem neznamená, že po adresátovi nikdo nic nemůže chtít, protože o tom nebyl srozuměn.

Řízení pokračuje dál! Nepřevzetím pošty je možné promeškat např. lhůtu na odvolání a poškodit takovýmto chováním pouze vlastní osobu.

Může se stát i Vám!

§ Pan K. má evidovánu adresu místa trvalého pobytu na adrese sídla ohlašovny, fakticky však bydlí v bytě u své přítelkyně. Často jezdí autem a při svých cestách se občas dopustí dopravního přestupku. Postupně má v registru řidičů zapsáno 12 trestných bodů, o čemž je mu zasláno oznámení obecního úřadu obce s rozšířenou působností. Proti provedení záznamu mohl pan K. podat námitky, ale poštovní zásilku si nepřevzal a v důsledku fikce doručení začala běžet lhůta pro podání námitek, kterou pan K. promeškal. Obecní úřad obce s rozšířenou působností následně uložil rozhodnutím panu K. sankci spočívající v zákazu řízení motorových vozidel, přičemž rozhodnutí bylo rovněž doručeno fikcí. Do 5 dnů od nabytí právní moci rozhodnutí byl pan K. povinen odevzdat řidičské oprávnění, tuto povinnost nesplnil a spáchal tím přestupek, za který mu byla uložena pokuta 10 000 Kč. O sankci se pan K. dozvěděl při namátkové kontrole provedené Policií České republiky. Následně může být obviněn z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

§ Pan J., kterému byl po rozvodu zrušen údaj o adrese místa trvalého pobytu, a místem nového trvalého pobytu se stala adresa sídla ohlašovny, ukončil před třemi lety svou podnikatelskou činnost. Z podnikání mu zůstal dluh na zdravotním pojištění ve výši 20 000 Kč. Tento závazek nehradil. Po třech letech, kdy nekomunikoval a nepřebíral poštu, protože dojížděl za prací a na dluh zapomněl, začal dlužnou částku vymáhat exekutor. Dlužná částka se vyšplhala až na 50 000 Kč. Exekuce byla nařízena srážkami ze mzdy, rozhodnutí si pan J. nevyzvedl a na základě fikce doručení nabylo rozhodnutí právní moci. O exekuci se pan J. dozvěděl následně až od svého zaměstnavatele


Publikováno 6. 1. 2016 14:45

VAK - odečty stavů vodoměrů

Datum konání: 14. 12. 2015

VAK Přerov a.s. oznamují, že v pondělí 14.12 budou provádět odečty stavů vodoměrů. Kdo nemáte vodoměr volně přístupný, dejte prosím na viditelné místo lístek s informací o stavu na vodoměru.


Publikováno 11. 12. 2015 11:46

Článek v Přerovském deníku

Jak asi spousta z Vás ví, v pátečním Přerovském deníku vyšel článek o naší obci. Stejně jako Vy, i já jsem se pozastavila nad tím, jak je článek napsaný (neaktuálně) a vlastně jsem se vůbec podivila nad tím, že se o naší obci v Přerovsku takhle píše.

Chtěla bych Vás tímto informovat, že jsem kontaktovala šéfredaktora Přerovského deníku s dotazem,  kdo článek psal a odkud čerpal materiály.  Paní redaktorka, Najďonovová je stážistka, která pro Deník pracuje externě, článek zpracovala sama, bez jakékoliv spolupráce se mnou nebo s kýmkoliv z obecního úřadu. Nekontaktovala nás s tím, abychom článek schválili, či nějak upravili a už vůbec nás nikdo neinformoval, že vůbec nějaký takový článek o naší obci v tisku bude. Tudíž v pátek vyšel v takové podobě jako vyšel.

Samotnou mě to mrzí, protože ať už je to jak je to, neudělala naší obci žádnou reklamu, spíše se všichni, kteří nás znají pozastavili nad tím, co je tam napsané a  reklama teď vyznívá spíše v negativním smyslu.

Jelikož vím, že spousta z Vás řekne, co jsem komu poskytla za informace, dávám Vám tímto na vědomí, že jsem s nikým ohledně článku nekomunikovala a vůbec jsem nevěděla, že někdo takový článek píše.

Děkuji za přečtení a za pochopení.

Hanka Jurčíková


Publikováno 25. 11. 2015 11:59