18. 5. Nataša

Zítra: Ivo
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Poděkování

PoděkováníCagášková.jpg
Čas plyne jako voda...svým proudem přináší do našich životů nové zkušenosti, lidi, události...
A jednu zvláštní a významnou událost přinesl čas také do naší MŠ a do naší obce. V minulém týdnu jsme se v MŠ Včelka, Líšná, po takřka 28 letech práce, rozloučili s naší školnicí - Mirkou Cagáškovou.
Do MŠ nastoupila v září 1994 jako zástup za vedoucí kuchyně. Následně, v září r. 1995 začala pracovat jako školnice a na tomto místě vydržela dalších mnoho let. V minulém týdnu odpracovala v MŠ poslední pracovní hodiny a od dnešního dne bude doma užívat zasloužený důchodový odpočinek.
A tak si dovolím pár vět, které Mirce určitě patří a je na místě je vyslovit a napsat.
Myslím, že neznám člověka, který by se ve své práci více „našel“ než paní Cagášková v MŠ. Její pracovní zařazení bylo školnice, ale víme, že ve své práci měla vetknuto mnoho dalších pracovních pozic, které zastávala. Tu byla chůvou, tu plavčíkem, tu instalatérem, tu vedoucím výpravy…. ????.
Za dobu jejího působení se v MŠ vystřídaly 4 ředitelky a 23 učitelek. Všem jim byla vždy dobrou oporou při jejich práci, zejména pro svou znalost místních poměrů, jak v obci, tak také v MŠ a neposledně také v rodinách dětí, které do školky docházely.
Často se při své práci setkala i s několika generacemi jedné rodiny, a tak věděla dobře, kde je potřeba u dětí přidat, kde je potřeba ubrat a spolu s pedagogy a týmovou prací se jim podařilo to dobré povytáhnout a když byl někdy nějaký čertík v duši těch našich nejmenších, dokázaly ho upozadit a třeba nadobro uschovat. Paní Cagášková věnovala našim dětem mnoho lásky, péče a laskavosti, a tak byla pro děti ve školce osobou se zcela zvláštním postavením - nebyla to paní učitelka, ale byl to takový „dobrý duch“ školky, kterého měly všechny děti rády. Děti měly rády její příběhy a povídání při procházkách naší obcí, oceňovaly její sportovní nadání a smysl pro hru a také umění zaujmout je . Byla pro ně nejen autoritou, ale také dobrým kamarádem a jistotou, která byla ve školce pořád, při jakýchkoliv změnách.
Milá Mirko,
Chtěla bych Vám nejen jménem svým, ale jménem celé obce, rodičů a všech dětí, které za dobu Vašeho působení prošly naší MŠ poděkovat za Vaši práci. Víme, že svou práci jste vždy dělala s láskou a obětavostí, tak na Vás tady budou všichni vzpomínat. Nejen spolupracovníci, ale všechny děti,
o které jste se tu kdy starala a také jejich rodiče.
včelka.jpg
Znak obce Líšná.PNGPřeji Vám, ať tu všechnu starost a péči a energii můžete dál předávat ve své rodině a blízkém okolí, a ať se svým mužem strávíte zasloužený krásný a aktivní podzim života
Za obec Líšná, Hanka Lounová, starostka obce