25. 7. Jakub

Zítra: Anna
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Pár slov Vám všem...

Pár slov Vám všem...Datum konání:
16.3.2020
Datum ukončení:
30.6.2020

 

 

Vážení občané, přátelé, nečekají nás vůbec lehké dny.

Opatření, která jsou nyní nastolena, jsou nepříjemná, ale nutná. Prosím, dodržujte je v co nejvyšší míře.

Opatření nejsou proto, že to někoho baví, jsou učiněna proto, abychom chránili sebe a své blízké, abychom chránili naše zdraví a životy. 

Nyní nejde o žádnou legraci. Není prostor na to, říct, mne se to netýká. Ochrana zdraví se týká nás všech. 

Karanténa je nařízena proto, abychom v případě naší nemoci nenakazili jiné osoby.

Doufejme, že těchto 14 dní bude stačit na to, aby se šíření viru zpomalilo nebo úplně zastavilo.

 

Opatření zavedená vládou nejsou zatím totální, nedochází k úplným izolacím (v našem ORP) a zatím se nás netýká opravdová karanténa, tak jako je tomu již v některých obcích Olomouckého kraje. V tomto zpřísněném režimu se "dá fungovat". Zatím se v okrese Přerov nevyskytuje žádná potvrzená nákaza Koronavirem. Při opatřeních, které jsou, doufejme, že se podaří čísla udržet na co nejnižší hranici.Naštěstí se zdá, že má být příznivé počasí, proto můžete čas strávený doma využít i k zahradním pracím. Věnujte se svým nejbližším, těm, se kterým žijete v úzkém rodinném kruhu. Využijte čas, kdy jste nuceni být doma  k tomu, na co jste dlouho neměli čas a snažte se tuto situaci přečkat v co největším klidu. Vyhýbejte se jiným kolektivům. Pokud půjdete ven...vyhýbejte se ostatním. Provoz naší prodejny potravin je zatím funkční. Paní Dvořáčková má otevřeno do 9 hodin. Prosíme, není nutné, aby v obchodě bylo kromě prodavačky dalších 5 osob. Vyčkejte na nákup jednoho a choďte do prodejny postupně, po jednom.

 

Dohlédněte, aby právě ti "Vaši" senioři nebyli nuceni nikam cestovat, do obchodů, k lékařům, zajistěte jim jejich nákupy a potřeby. Preventivní vyšetření jim přeobjednejte a zjistěte jim jejich léky. Opravdu zvláště oni jsou tím nejcitlivějším článkem, který v tomto řetězu je, hlídejme si je. 

 

V rámci naší malé vesnice určitě oceníme, když si nabídnete i sousedskou výpomoc. Víme o svých sousedech, jak si stojí a jaké mají potíže, nabídněte si pomocnou ruku...nákupy, léky. Bude to pro ně velká pomoc.

 

Vím, že budete k mým slovům mít spoustu "ale". Ale věřte, všichni dělají co můžou, aby tahle děsná válka proti neviditelném soupeři brzy skončila.  A nejen brzy, ale s co nejmenšími ztrátami.

Je spousta věcí a opatření, která jsou diskutabilní. Nikdy nic nebude 100%....a znáte to, není na světě ten, aby se zavděčil lidem všem.

 

Všem Vám děkuji za přečtení a za spolupráci a za lidské chápání a sounáležitost s ostatními

 

Samozřejmě, budete-li něco potřebovat, zjistit, vyřídit...jsem Vám k dispozici.

 

Hanka Lounová

Tel.: 605 536 490