19. 3. Josef

Zítra: Světlana

Úvod > Obec > Aktuality > Jak jsme se měli...Guláše v Líšné

Jak jsme se měli...Guláše v Líšné

31.8.2015

V sobotu, 29.8.2015, se na areálu Trávníky v Líšné konala soutěž "O nejlepší Líštěnskej guláš 2015". Soutěž byla plánovaná na poslední prázdninovou sobotu, jako... rozloučení s létem a prázdninami.

Slavnostní zahájení proběhlo ve 14.00 hod, soutěžící obdrželi pokyny pro soutěž a po malém přípitku se týmy rozběhly ke svým kotlíkům a kotlům. Za maličkou chvilku se už celou Líšnou nesla vůně smažené cibulky...

Do soutěže se přihlásilo 6 soutěžních týmů v tomto pořadí:

1. V.I.P. - Matkowski, Petřík, Pospíšil - guláš ze srnčího masa: Pohlreichova pomsta

2. JUTĚP-PIC - Tománek, Loun - guláš z hovězího masa: Cowligula-š

3. HASIČI DOMAŽELICE - Jančík, Cagášek, Slatinka, Skopalová, Slatinková, Ševčík, Petřík - guláš z vepřového masa+fazole+zelí: Hasičský guláš

4. ARMÍCI - Matkowská, Matkowská, Matkowská - guláš z vepřového masa+zelí: Armíkův segeďíňák

5. MATES TEAM - Minář, Minářová, Jančíková - guláš z brambor a uzeniny: Tábornický buřťák

6. ZÁKLADNA LÍŠNÁ - Krejčí, Neradil, Jaša - guláš z hovězího masa: Maďarský guláš s líštěnskou příchutí

Vzhledem k tomu, že očekávání pořadatelů, že soutěže se zúčastní nejvíce 2-3 týmy, bylo vysoce překročeno, panovaly obavy, kdo to všechno sní. Obavy byly marné, protože přišlo tolik návštěvníků, že nakonec ještě pochybělo a Hasiči z Domaželic museli ještě přivařit :-).

Hodnocení gulášů se ujala porota ve složení: Leskovjanová A., Hluzinová V., Motáň J., Vinklárek L., Grygera L.. Každý z gulášů dostal své označení a byl předložen k hodnocení porotě. Konečné pořadí:

1. Tým JUTĚP-PIC                            bodů 7 (2,2,1,1,1)

2. ARMÍCI                                          bodů 12 (3,1,3,2,3)

3. ZÁKLADNA LÍŠNÁ                        bodů 17 (1,5,2,3,6)

4. MATES TEAM                               bodů 21 (6,3,6,4,2)

5. HASIČI DOMAŽELICE                  bodů 22 (4,4,4,6,4)

6. V.I.P.                                              bodů 26 (5,6,5,5,5)

Ceny do soutěže věnovala společnost Sita a.s., jednalo se o hezké dárkové taštičky a dárkový balíček. Dál byli soutěžící odměněni malou pozorností, upomínkovou "gulášovou vařečkou" :-)

Všem účastníkům děkujeme za účast v soutěži, bylo to suprové a jak jsme slíbili, v soutěži budeme určitě pokračovat i příští rok. Další, velké poděkování patří samozřejmě všem, kteří se přišli podívat. Byli jsme za tak velkou účast rádi a doufáme, že se Vám na "Guláších" líbilo. Pro další rok to snad ještě vypilujeme a budeme zase o něco lepší :-).

Zmíním zde také to, že celý realizační tým pracoval celý víkend na plné obrátky, všichni měli plné ruky práce. Moc jim děkuji za to, že přišli pomoct a že se o Vás všechny měl kdo starat. DÍKY VŠEM PRACANTŮM :-).

H. Jurčíková

Fotky z akce: