Drobečková navigace

Úvodní stránka > Spolky > Hasiči > Rozvíjíme se s LEADEREM

Rozvíjíme se s LEADEREM

logo leader

SDH Líšná získal peníze z programu LEADER ČR


Hasiči z Líšné jsou již od založení Místní akční skupiny – Partnerství Moštěnka (dále jen MAS - PM) jejím členem. MAS - PM působí na území 45 obcí z Olomouckého a Zlínského kraje.V letošním roce získala MAS - PM na svůj záměr "Zelená pro naše vesnice" z programu Ministerstva zemědělství LEADER ČR 2007 2,5 mil. Kč. Umístila se na krásném 2.místě z 57 MAS z celé ČR. MAS - PM vypsala 7.září výzvu a obce, NNO a podnikatelé v zemědělství mohli do 27.září předkládat své projekty. Členové SDH Líšná ve spolupráci s Lenkou Baďurovou, projektovou manažerkou CpKP střední Morava, vypracovali projekt "Chceme být lepší - rozvíjíme své zájmy". Projekt se týkal rekonstrukce společenské místnosti ve zbrojnici a koupi nové požární stříkačky. Celkem bylo podáno 13 projektů. Každý ze žadatelů musel svůj projekt představit výběrové komisi, která poté projekty hodnotila a vybírala. V pátek 5.října jsme se dozvěděli, že náš projekt byl vybrán spolu s dalšími 6 projekty. Byl podpořen ve výši 155.200,- Kč z požadované částky 162.271,-Kč. Do konce roku bude společenská místnost zrekonstruována a bude zakoupena nová požární stříkačka.

Napsali o nás:

Autor: ROMANA RONČÁKOVÁ / Médium: Přerovský deník / Strana: 4 / Rubrika: Můj kraj / Datum vydání: 9.10.2007
 

Obce z Přerovska získaly dva a půl milionu korun
Ze třinácti projektů bylo vybráno sedm obcí, z nichž čtyři jsou na Přerovsku

Přerovsko/ Radovat se mohou obce Stará Ves, Bezuchov, Líšná a Dřevohostice, které pro své projekty získaly finanční podporu dva a půl milionu korun z programu ministerstva zemědělství Leader ČR.
 Projekty celkem třinácti obcí nejprve ve čtvrtek celý den hodnotila místní akční skupina MAS - Partnerství Moštěnka, a v pátek odpoledne z nich programový výbor na veřejné schůzi vybral sedm obcí, které si rozdělí dva a půl milionu korun. Spolu se čtyřmi obcemi na Přerovsku byly oceněny také projekty obcí Kostelec u Holešova, Lechotice a Pacetluky. Projekty obcí nejprve ve čtvrtek celý den hodnotila výběrová komise a v pátek odpoledne jejich výběr potvrdil programový výbor na veřejné schůzi MAS v Kostelci u Holešova. „Vzhledem k tomu, že dotace od ministerstva zemědělství byla schválena později, komise vybírala ty projekty, které bude možné realizovat do konce letošního roku,“ vysvětlil jednatel Místní akční skupiny - Partnerství Moštěnka Tomáš Šulák z Centra pro komunitní práci (CpKP) střední Morava. Jak dodal, vybrat z předložených projektů bylo velice těžké, protože podporu by si zasloužily i další akce.
 Za peníze z programu Leader na podporu rozvoje venkova si zemědělci ze Staré Vsi pořídí komunální techniku na celoroční údržbu vzhledu obce, a výkonnou travní sekačku na úpravu svahů ve vesnici a jejím okolí si koupí obec Bezuchov. „Vzhledem k tomu, že naše obec leží v údolí, běžná sekačka nám nestačí. Proto si za peníze koupíme v první fázi sekačku a ve druhé fázi kartáč. Navíc naše obec podepsala partnerskou smlouvu s okolními obcemi Beňov, Domaželice, Dřevohostice, Radkov a Radkova Lhota, které mohou tento stroj také využívat,“ řekl starosta obce Bezuchov Jan Svoboda.
 Efektivně získané peníze využijí také hasiči z obce Líšná, kteří zrekonstruují klubovnu nejen pro sebe, ale také další spolky.
 „Za část finanční podpory hasiči opraví klubovnu a část peněž využijí na další technické vybavení,“ doplnila starostka obce Líšná Markéta Kropáčková.
 Díky podpoře z Leaderu na investiční akce ve výši 2,3 milionu se uskuteční v regionu projekty za téměř čtyři miliony korun, protože jednotliví žadatelé budou projekty spolufinancovat vlastními penězi.
 „Získané peníze z dotací použijeme na výsadbu stromů a keřů na ulici Novosady. Aby však výsadba byla kompletní, z padesáti procent ji obec bude spolufinancovat ze svých peněz,“ vysvětlil starosta obce Dřevohostice Stanislav Skýpala.

24. 10. Nina

Zítra: Beáta

znak obce

Zasílání aktualit OÚ

Zájemci o zasílání aktualit z OÚ, zašlete prosím svoji mailovou adresu na mail: starosta@obeclisna.cz, nebo svůj požadavek napište správci stránek

ZDE

CZECH POINT

Czech point u nás - pro Vás.http://www.czechpoint.cz/web/

Venkovské turistické   informační centrum Dřevohostice
VTIC_logo_150.jpg

 

Policie ČR  -  územní odbor Přerovhttp://www.policie.cz/clanek/uzemni-odbor-prerov.aspx

 

Síť pomoci Moštěnkahttps://sitpomoci.cz/

 

MAS - Partnerství Moštěnkahttp://www.mas-mostenka.cz/

 

Mikroregion Moštěnkawww.mostenka.CZ

 

Kraj pod Hostýnemhttp://www.hostynsko.cz/

 

Kraj pod Hostýnem ožíváhttp://hostynsko.cz/

 

Návštěvnost stránek

194858
pata_lisna.jpg