25. 5. Viola

Zítra: Filip
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Volby do Zastupitelstva Olomouckého kraje - Dílčí volební výsledky za obec Líšná

Datum konání: 7. 10. 2016 - 8. 10. 2016

Volby do zastupitelstva Olomouckého kraje - Dílčí volební výsledky za obec Líšná naleznete na níže uvedeném odkaze:

 

http://www.volby.cz/pls/kz2016/kz311?xjazyk=CZ&xdatum=20161007&xkraj=11&xobec=514802


Publikováno 10. 10. 2016 16:00

Cvičení pro ženy v Domaželicích

Datum konání: 5. 10. 2016

V Domaželicích v KD bude každou středu a neděli, od 5.10. 2016, probíhat cvičení pro ženy každého věku. Cena účasti na lekci činí 40,- Kč.


Publikováno 3. 10. 2016 14:59

Cvičení Jogy v Dřevohosticích

Datum konání: 3. 10. 2016

V Dřevohosticích probíhá každé pondělí, od 19.00 hod. cvičení Jogy v sokolovně. Kdo má zájem o cvičení, je vítán. Popř., kdo by měl zájem o spolujízdu do cvičení...paní Cagášková nabízí 2 volná místa v autě.


Publikováno 3. 10. 2016 14:58

Guláše 2016 - fotogalerie

V horkém sobotním odpoledni...27.8.2016 -se na Areálu Trávníky rozhořely zase po roce, v poslední prázdninovou sobotu, gulášové ohně. Soutěžilo celkem osm týmů, s výsledným pořadím:

1. Tři sestry - guláš "Sesterský" - základ srnčí maso
2. SDH Domažlice - guláš "Vepřový mix" - základ vepřové maso
3. Team Líšná - guláš "Origoš" - základ hovězí maso
4. JuTěpPic - guláš "To co loni" - základ hovězí maso
5. Cizinci - guláš "Kravičkovej" - základ hovězí maso
6. Autoopravna Zlámal - "Dílenský guláš" - základ hovězí maso
7. Osamělá - guláš "Dary Líšné" - základ houby
8. Domaželská 116 - guláš "Kvikošova mlsota" - základ vepřové maso

Všem účastníkům soutěže děkujeme za účast, bylo s Vámi dobře :-).
Poděkování patří i všem porotcům soutěže:
Mgr. Petra Vejrostová, Božena Pospíšilová, Helena Stojanová, Silva Gregušová, Libuše Dvořáčková, Ing. Jaroslav Hradílek, Ing. Lubomír Michálek, Hoferek Zbyněk. Jejich porotcování bylo úspěšné a s dobrým koncem :-).

Za všechny pak posílám jedno velké DÍKY všem, kdo se podíleli na přípravách...bylo to náročné a cením si toho.

H. Jurčíková

 

Odkaz na fotogalerii: ZDE


Publikováno 1. 9. 2016 13:19

Soutěž "O NEJLEPŠÍ LÍŠTĚNSKEJ GULÁŠ 2016"

Datum konání: 27. 8. 2016

Propozice k soutěži ke stažení: Propozice - guláše Líšná 2016.docx

 

 

Guláše 201629072016_0001.jpg

 


Publikováno 8. 8. 2016 16:20

Sběr vršků z PET lahví

Datum konání: 22. 6. 2016

Rádi podpoříme dobrou věc...ve spolupráci se spolkem Mapaj Přerov o.s., zřizujeme na úřadě sběrné místo vršků z PET lahví. Tyto vršky pak budou spolkem Mapaj Přerov předány hendikepovaným dětem, jejichž rodiče za vršky získají finanční prostředky.
Vršky můžete nosit na úřad průběžně. Až bude nasbírané dostatečné množství, budou předány do Mapaje.

 
http://mapajprerov.cz/category/pomahame/

Publikováno 22. 6. 2016 10:30

28.5.2016 - Kácení máje 2016 - jaké to bylo?

Datum konání: 28. 5. 2016

DSC01390.JPG

Kdybychom měli psát o kácení májky v Líšné knihu, mohla bych říct, že včera byly dopsány její poslední řádky.... Na areálu Trávníky není po proběhlé akci ani památky. Co zůstane, bude jen pár fotografií, videozáznamů a v hlavě aktérů a účastníků mnoho vzpomínek na to, jaké to bylo.

A jaké to bylo? Tak jako několik ročníků před tím, začínají přípravy na kácení májky již v časném jaře. Nebylo tomu jinak ani letos, plánovalo se a vymýšlelo. Jediné, co bylo jakýmsi překvapením, bylo počasí. Počasí, na kterém stojí úspěch akce. Letos nám to nedala vůbec zadarmo a řádně nás napínalo až do poslední chvíle. Ale napínání stálo za to a v sobotu jsme se probudili do krásného a slunného dne. A tak nestálo nic v cestě tomu, aby se akce mohla uskutečnit.

Májový průvod vyrazil ve 14 hodin ze Záhuličí v doporovodu Moravské Veselky. Na areálu Trávníky se předvedly a představily všechny masky a šlo se na věc... V programu odpoledne vystoupily děti z naší mateřské školky. Bohužel, jak to tak bývá, nikdy není nic dokonalé a zrovna dětem se do vystoupení vloudila technická chybička. Píšničky nechtěly hrát. Děti to ale naprosto neodradilo a s výkonem hodným profesionálů si to prostě odzpívaly samy. Byli skvělé a šikovné a zaslouženě byly odměněny velkým potleskem.

Po vystoupení mateřské školky se areálem nesly lidové tóny a mohli jste shlédnout nápadité a hezké vystoupení folklorního souboru z Dřevohostic. Bylo na ně krásné podívání, jen co je pravda. Až mi bylo líto, že se tradice krojů a konání různých folklorních tradic v našem kraji nedochovala v takové míře, jak je tomu třeba na jižní Moravě.

No a pak přišlo na řadu samotné kácení májky. Abychom dodrželi tradici předchozích ročníků i letos jsme se snažili připravit veselou scénku pod májkou....tentokrát nám inspirací byl znak obce Líšná, v níž má hlavní místo krásný kohout. Scénka měla název: "Jak začíná den líštěnského kohouta". Myslím, že dílo se povedlo a mělo mezi návštěvníky úspěch. Zde bych chtěla ocenit kreativitu při výmýšlení kostýmů, kterou předvedla Vendula Hluzinová a také všechny herce této scénky, kteří se do této "blázniviny" dali přemluvit. Díky patří Venduli a Gábince Hluzinové, Magdě Hluzinové, Andrejce Leskovjanové, Kamčovi Jurčíkovi a Honzovi Vinklárkovi.

Veselosti se odbyly a přišlo na řadu samotné kácení májky. O to se postaral náš nejlepší dřevorubecký tým "Pospíšil a syn". Chlapi předvedli profesionální zásah a májka se skácela k zemi přesně tam, kam ukázali :-).

Pro letošního lovce špičky májky byla připravena sladká odměna z dílny Moniky Minářové, v podobě nádherného májového dortíku. Jak už to tak ale někdy bývá, těch výherců špičky májky bylo najednou hned několik. A tak se o sladkou výhru museli jednoduše podělit.

A co říct dál, jedli jsme, pili jsme a tancovali. Děti měly příležitost se vyřádit na nové trampolíně (tady musím říct, že nejen děti), také na skákacím hradu, dále byly připraveny křídy na malování a taky bublifukové překvapení. K dispozici byl také koňmi tažený vůz z ranče Pinto z Líštěnského mlýna. Takže zábavy a vyžití bylo až dost. Doufáme, že Vám všem u nás bylo dobře. Počasí nám přálo a bouřka se nám vyhýbala opravdu až do ranních hodin. Počasí na nás myslelo dokonce i s úklidem. Ranní déšt umyl stoly, parket a úklid pak byl hned o něco jednodušší :-).

Na závěr bych ráda poděkovala všem sponzorům tohoto odpoledne, jimiž byli: Pivovar Zubr Přerov, a.s., Lesy pod Hostýnem s.r.o., Strabag a.s., Subtera a.s., Minářová Monika, Tomčík Ladislav - Jídelna Žerotín, Tomčík Ladislav - Dřevovýroba. Díky jim všem byl program odpoledne zajímavější a pestřejší.

A ještě jedno díky, to NEJVĚTŠÍ, jako vždy, patří všem těm, kteří se starali o to, aby se návštěvníci akce u nás měli dobře. Děkuji všem, co se jakýmkoliv způsobem podíleli na tom, aby se akce podařila a byla úspěšná.

Doufám, že se nám to podařilo.

Náš příběh tedy skončil a nedá mi to a musím říct, že dál je na Vás všech, jestli bude dál pokračovat.

H. Jurčíková

FOTOGALERIE: ZDE 
Autor fotografií: ROMANA POSPÍŠILOVÁ


Publikováno 30. 5. 2016 12:00

Kácení máje - pozvánka

Datum konání: 28. 5. 2016

plaktdruh-002.jpg


Publikováno 9. 5. 2016 16:47

Informace pro plátce daní Finančnímu úřadu ČR

Datum konání: 1. 5. 2016 - 31. 5. 2016

FÚ - platba daní 002.jpgFÚ - platba daní 001.jpgFÚ - platba daní 003.jpg


Publikováno 6. 5. 2016 10:11

Vítání občánků obce Líšná

Datum konání: 1. 5. 2016

Dnešní  den měl v Líšné ještě o trošku více svátečnější nádech, než je pro svátek 1.5. dané. Po několika letech se v Líšné opět uskutečnilo vítání občánků obce Líšná. Do obce se vítalo celkem sedm dětí. Děti byly přivítány starostkou obce a své místo ve slavnosti mělo i krásné vystoupení kantorek a dětí z MŠ Včelka. Dále se pokračovalo zapisováním do pamětní knihy obce, předáváním dárečků dětem a maminkám a také fotografováním.
Celé odpoledne se neslo v klidném a pohodovém duchu, o čemž svědčí i to, že všechny děti byly po celou dobu obřadu hodné a neukápla ani malá slzička z důvodu dětské nespokojenosti :-).
Děkujeme všem hostům dnešního odpoledne za účast a ještě jednou všem dětem přeji jen to nejlepší do jejich budoucích životů.

Fotogalerie - vítání občánků

DSC01220.JPGDSC01213[1].JPGDSC01248.JPG


Publikováno 1. 5. 2016 18:52