25. 5. Viola

Zítra: Filip
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Finanční úřad připomíná termín pro podání daňového přiznání k dani z nemovitých věcí 2021

Finanční úřad připomíná termín pro podání daňového přiznání k dani z nemovitých věcí 2021 
Finanční úřad pro Olomoucký kraj si dovoluje upozornit na blížící se termín pro podání daňového přiznání k dani z nemovitých věcí na zdaňovací období roku 2021. Přiznání k dani z nemovitých věcí je třeba podat nejpozději do 1. února 2021.
 
Přiznání by neměli zapomenout podat zejména poplatníci, kteří v roce 2020 nově nabyli do svého vlastnictví pozemek, zdanitelnou stavbu nebo zdanitelnou jednotku.
Povinnost podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí mají také poplatníci, kteří na v minulosti přiznané zdanitelné stavbě provedli přístavbu, nástavbu nebo ji částečně zlikvidovali, a pokud na základě těchto změn současně došlo ke změně druhu nebo výměry pozemku, případně zvýšení nadzemních podlaží a podobně. Změnou rozhodnou pro stanovení daně je také změna výměry parcely na základě revize katastru nemovitostí.
V minulých měsících některá média chybně informovala o zrušení daně. Byla zrušená daň z nabytí nemovitých věcí, nikoli daň z nemovitých věcí.
Veškeré další informace naleznete na stránkách finanční správy www.financnisprava.cz
V případě dotazů, doporučujeme kontaktovat příslušné územní pracoviště, a to zejména využitím elektronické formy komunikace.
 
 
Územní pracoviště finančního úřadu
Emailová adresa podatelny
Telefon
 
Územní pracoviště v Přerově
podatelna3107@fs.mfcr.cz
+420 581 280 111
 
 
V Olomouci dne 30. listopadu 2020