20. 4. Marcela

Zítra: Alexandra

Úvod > Obec > Aktuality > Povodňová bdělost 18.6.2020

Povodňová bdělost 18.6.2020

K dnešnímu dni byla upřesněna výstraha k vývoji počasí na následující dny 18-19.6.2020

Aktuální informace najdete zde:

Výstraha 18.6.2020.JPG

Žádám v první řadě zejména pobřežníky na toku Líšenky, aby kontrolovali a udržovali průtočnost mostků, které mají postaveny na toku. Aby z dosahu toku (při jeho vzedmutí) odklidili nebezpečný materiál (desky, ploty, ...cokoliv co by mohlo způsobit blokádu toku).
Dále také prosím všechny obyvatele obce o zvýšenou pozornost, např. o udržování průtočnosti kanalizačních vpustí v blízkosti Vašich domů, o udržování odtokových cest vody tak, aby co nejméně ohrožovaly Vás, obyvatele obce, při vydatných a dlouhotrvajících deštích.

Díky nízkému průtočnému profilu Líšenky může při déletrvajícím dešti dojít ke zvýšení její hladiny, proveďte taková opatření, abyste předešli co nejvíce možným škodám.

Informace se budu snažit upřesňovat.
Vývoj oblačnosti můžete sledovat zde na radaru:

Děkuji.

Lounová H.